Orzeł Wojnarowa - strona oficjalna

Strona klubowa
  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • LKS Orzeł Wojnarowa - LKS Sokół Staszkówka 2:0
  • KS Ropa - LKS Ogień Sękowa 6:1
  • LKS Victoria Śnietnica - LKS Moszczanka Moszczenica 1:4
  • LKS Biała Brunary - LKS Olimpijczyk Racławice 3:1
  • KS Bobowa - LKS Nafta Kryg 5:1
  • LKS Bystra - LKS Uście Gorlickie II 2:0
  •        

Zegar

Logowanie

Ostatnie spotkanie

LKS Orzeł Wojnarowa 2:0 LKS Sokół Staszkówka
2021-10-30, 15:00:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 11
LKS Orzeł Wojnarowa 2:0 LKS Sokół Staszkówka
KS Ropa 6:1 LKS Ogień Sękowa
LKS Victoria Śnietnica 1:4 LKS Moszczanka Moszczenica
LKS Biała Brunary 3:1 LKS Olimpijczyk Racławice
KS Bobowa 5:1 LKS Nafta Kryg
LKS Bystra 2:0 LKS Uście Gorlickie II

Wyszukiwarka

Mini-Chat

Musisz się zalogować, aby korzystać z mini-chatu.

O klubie

Historia Klubu LKS „Orzeł” Wojnarowa

Koło LZS w Wojnarowej powstało w 1948r. na bazie organizacji młodzieżowej „Wici”, istniejącej w tej wsi od 1936r., aktywnej w okresie międzywojennym,  a nawet w okresie okupacji. Po wyzwoleniu najwcześniej zorganizowała się młodzież ZMW „Wici”, a jego działacze Jan Grygiel, Jan i Stanisław Sus zainicjowali powstanie koła sportowego w ramach ZMW „Wici”.

W 1948r. z inicjatywy Kierownika Szkoły Michała Obrzuta zgłoszono koło sportowe w Wojnarowej w Radzie Powiatowej LZS w Nowym Sączu.

Koło LZS w Wojnarowej zapoczątkowało rozwój ruchu sportowego na terenie gminy Korzenna.

Młodzież z zarejestrowanego koła LZS w Wojnarowej z zapałem przystąpiła do prac społecznych przy wycinaniu i karczowaniu olszyny, z przeznaczeniem na plac sportowy. Koło LZS szybko rozrosło się do 42 członków, w tym 18 dziewcząt.

W Radzie Powiatowej zgłoszono sekcje narciarską, szachową, lekkoatletyczną  i piłki siatkowej.

Najaktywniejszymi działaczami w tym okresie byli Michał Obrzut, Franciszek Dziedziak, Stanisław i Jan Sus, Stanisław Wolski, Jan Mika, Stanisław  Jamróz, Józef Apryasz, Jan Wąsik.

Największa popularnością z uwagi na to, że jej uprawianie nie wymagało większych nakładów finansowych i dużego placu do gry cieszyła się piłka siatkowa.

Organizowano mecze piłki siatkowej z takimi miejscowościami jak Wilczyska, Bobowa czy Korzenna. Z czasem siatkarze zaczęli uzyskiwać coraz lepsze wyniki sportowe, mimo że nie brali udziału w zawodach ligowych zdobywali tytuły mistrzów powiatu, startowali na szczeblu wojewódzkim oraz wiele razy zdobywali drugie i trzecie miejsca w spartakiadach drużyn wiejskich lub rozgrywkach o puchar Dziennika Ludowego. Do najlepszych zawodników w tym okresie zaliczali się : Józef Apryasz, Jan Mika, Stanisław Sus, Jan Wąsik, Antoni Włodarz, Stanisław i Tadeusz Wolski.

W 1954r., po odejściu kierownika szkoły Michała Obrzuta do Siołkowej, nastąpiło przejściowe osłabienie działalności koła.

Nowo wybranym Przewodniczącym koła LZS został zawodnik sekcji piłki siatkowej Jan Wąsik. W tym czasie w kole pojawili się nowi zdolni zawodnicy Józef I Bolesław Snopkowie, Antoni Sus, Jerzy Król, Edward Zięba.

W 1960r. został wybrany Prezes LZS w Wojnarowej. Został nim wybrany Jan Sus, utalentowany organizator, pilot samolotowy i zamiłowany sportowiec. Początkowo ożywił pracę świetlicową, rozbudził zainteresowanie sportowe mieszkańców wsi. Pod jego kierunkiem koło LZS rozszerzyło działalność o sekcję turystyczną. W czynie społecznym członkowie LZS wybudowali kompleks boisk do piłki nożnej, siatkówki, lodowisko i urządzenia do uprawiania lekkoatletyki. Zradiofonizowano obiekt sportowy. Za całokształt tych prac koło LZS  w Wojnarowej otrzymało III nagrodę w województwie krakowskim „Boisko  w każdej wsi”. Środki finansowe z nagrody zostały przeznaczone na przygotowanie szatni i zakup sprzętu sportowego.

W 1971 r. zarejestrowano i zgłoszono do rozgrywek sekcję piłki nożnej. Zgłoszono seniorów do klasy „C” oraz trampkarzy. Trampkarze w szybkim tempie awansowali do ligi wojewódzkiej. W tym czasie koło LZS prowadziło sekcje: piłka nożna, piłka siatkowa, hokej na lodzie, tenis stołowy, turystyczną, narciarską, szachy, piłka ręczna i łucznictwo.

Bardzo dużym osiągnięciem było rozpoczęcie budowy w czynie społecznym hali gimnastycznej. Głównym inicjatorem budowy hali, był Prezes koła LZS Jan Sus, który osobiście po plan budowy podróżował drogą lotniczą do Warszawy.

Obiekt został oddany do użytku 12 września 1976r.

W 1977r. koło LZS zgłosiło swój udział we współzawodnictwie o sportowy znak jakości  „Omega” 76. Na etapie wojewódzkim koło zajęło I miejsce. W finale ogólnopolskim Koło LZS w Wojnarowej zdobyło złotą odznakę „Omega”. Prezes koła Jan Sus i Naczelnik Gminy Korzenna Antoni Sus  zostali odznaczeni srebrnymi odznakami im. Janka Krasickiego. Za uzyskane środki finansowe wyposażono halę sportową w sprzęt sportowy. W tym okresie panowała wzorowa współpraca pomiędzy Dyrektorem szkoły Józefem Pawlikiem,  a Prezesem koła LZS Janem Susem. Do czasu wyjazdu w 1983r Prezesa koła do Stanów Zjednoczonych koło prężnie działało i było laureatem różnego rodzaju spartakiad i konkursów, a działacze byli honorowani różnego rodzaju odznakami. Odznakę Zasłużonego Działacza LZS otrzymali Antoni Sus i Adam Apryasz. Złotą Odznakę Honorową LZS otrzymali: Jan Grygiel, Helena Kwarcińska, Józef Pawlik, Teresa Sus, Franciszek Dziedziak, Jadwiga Kwarcińska, Józef Miłkowski, Stanisław Kwarciński. Srebrną Odznakę Honorową otrzymali: Jan Mika, Antoni Włodarz, Józef Apryasz, Jan Wąsik, Adam Gadzina, Stanisław Wolski, Józef Włodarz, Edward Zięba, Jerzy Król, Jan Miczołek, Stanisław Jamróz. Brązową Odznakę Honorową LZS otrzymali:  Józef Tajak, Stanisław Miczołek, Stanisław Chramęga, Stanisław Chramęga(Ugorek), Władysław Miczołek, Stanisław Tajak, Wacław Jamróz, Adam Wąsik, Andrzej Apryasz, Marian Gadzina, Jan Apryasz, Kazimierz Bartusiak, Antoni Lewicki, Stanisław Grygiel.

Po wyjeździe Prezesa koła do Stanów Zjednoczonych Ameryki, działalność koła nieco straciła na aktywności. Spowodowane to było również zmianami ustrojowymi w naszym kraju. Koło LZS zostało przekształcone w Ludowy Klub Sportowy „Orzeł” Wojnarowa. Kolejnymi Prezesami Klubu byli: Andrzej Radzik, Marek Gawron, Marian Gadzina, Robert Purgal, a od 2005r. Stanisław Chramęga. Działalność Klubu oparta jest w głównej mierze na dotacjach z Urzędu Gminy Korzenna. Nieocenioną pomocą w działalności klubu służy od 1992 r. właściciel Wytwórni Patyczków Do Lodów  Antoni Krasiński, który od 1995r. pełni funkcję wiceprezesa Klubu. Bez jego pomocy trudno wyobrazić sobie działalność klubu Orzeł Wojnarowa. Jedyną sekcja sportowa jak pozostała w klubie jest Piłka Nożna. Klub LKS „Orzeł” Wojnarowa słynie z bardzo dobrej pracy z młodzieżą. Wychowankami naszego klubu są zawodnicy występujący   w wyższych klasach rozgrywkowych. Z zawodników już nie uprawiających czynnie piłkę nożną do najlepszych należeli: Marek Włodarz, Stanisław Kantor, Stanisław Król, Andrzej Łukasik, Wiesław Król, Krzysztof Włodarz. Z zawodników czynnie uprawiających piłkę nożną, do najlepszych wychowanków występujących w innych klubach należą; Rafał Gadzina, Leszek Tarasek, Marek Olszewski, Michał Olszewski, Przemysław Miłkowski, Marcin Gigoń, Krystian Koralik.

Największym osiągnięciem w ostatnich latach jest wybudowanie nowego pełnowymiarowego boiska sportowego. Budowa została rozpoczęta w 2002 r. z inicjatywy ówczesnego Prezesa Klubu Roberta Purgala. Dzięki jego staraniom pod budowę nowego stadionu piłkarskiego władze Gminy przeznaczyły teren po drugiej stronie rzeki, z części terenu dawnego PGR, przejętego przez Gminę Korzenna. Wykorzystując pracę przy regulacji rzeki po powodzi w 2001r., udało się niewielkim kosztem wybudować kameralne boisko piłkarskie. Dzięki zabiegom Zarządu Klubu w 2011r. oddano do użytku funkcjonalny budynek szatniowo – sanitarny. Bardzo duża pomocą w naszych dążeniach wykazał się Wójt Gminy Korzenna Leszek Skowron. W najbliższych planach jest budowa drogi dojazdowej,  parkingu, trybun i ogrodzenie obiektu.

W sezonie 2010/2011 Klub LKS „Orzeł” Wojnarowa prowadzi trzy drużyny piłkarskie: seniorów, występujących w lidze okręgowej Nowy Sącz, juniorów starszych występujących w I lidze Nowy Sącz i trampkarzy starszych występujących w II lidze Nowy Sącz, W skład Prezydium Zarządu Klubu wchodzą: Prezes – Stanisław Chramęga, W-ce Prezes – Antoni Krasiński, W-ce Prezes Jan Sus, Skarbnik – Tomasz Gigoń i Sekretarz – Paweł Bajerski. Zarząd Klubu podejmuje różnego rodzaju działania zmierzające do zagospodarowania czasu wolnego i krzewienie kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W obecnej rzeczywistości Klub poszukuje ludzi dobrej woli w celu pozyskania środków na działalność statutową. W chwili obecnej Klub wspiera wspomniany już wcześniej Antoni Krasiński, właściciel Wytwórni Patyczków do Lodów, Firma Mo – Bruk S.A. i ostatnio Firma Comtelnet z Grybowa. Za każdą okazaną pomoc będziemy wdzięczni i zapewniamy, że zostanie właściwie wykorzystana.

 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Sponsorzy & Współpraca

 

 

h

Wspiera nas:

 

 

 

 

 

Najnowsza galeria

Nowa galeria
Ładowanie...

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 12
LKS Sokół Staszkówka - LKS Bystra
LKS Szymbark - KS Ropa
LKS Nafta Kryg - LKS Orzeł Wojnarowa
LKS Olimpijczyk Racławice - KS Bobowa
LKS Moszczanka Moszczenica - LKS Biała Brunary
LKS Ogień Sękowa - LKS Victoria Śnietnica

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 2 gości

dzisiaj: 173, wczoraj: 127
ogółem: 1 469 895

statystyki szczegółowe