LKS Victoria Śnietnica 1:4 LKS Moszczanka Moszczenica
LKS Biała Brunary 3:1 LKS Olimpijczyk Racławice

Przegrywamy na fatalnym boisku w Łomnicy, po absurdalnej...

• autor: administrator, 2015-05-04 19:37
Przegrywamy na fatalnym boisku w Łomnicy, po absurdalnej decyzji sędziego.

Ogniwo Piwniczna -Orzeł Wojnarowa 2 -1.

Mecz rozegrany na fatalnym boisku  w Łomnicy, brak jakiegokolwiek zabezpieczenia, brak możliwości przebrania się, brak toalet i ubikacji, brak możliwości umycia się, konieczność dojazdu do stadionu około 8 km, skandaliczna decyzja sędziego asystenta, to obraz tego meczu. Na meczu był obserwator z ramienia OZPN członek Komisji licencyjnej Pan Klimek Bogusław, pytamy jakim prawem i na jakiej podstawie to boisko zostało odebrane do rozgrywek w lidze okręgowej. Uznana bramka, której nikt nie widział, poza asystentem  z Limanowej. Sędzia liniowy dostrzegł z około 20 metrów, z boku boiska, że piłka całym obwodem przekroczyła linię bramkową, której po prostu nie było widać!!! Absurdalna decyzja sędziego liniowego zepsuła obraz pracy, poprawnie sędziującego, sędziego głównego.

Jednak nie byłoby problemu, gdybyśmy w pierwszej połowie bramkami udowodnili swoja przewagę ,a okazji ku temu było co niemiara. Mecz rozpoczął się po naszej myśli, Koralik ładnie przymierzył i było 0 - 1. Po zdobyciu bramki nadal byliśmy drużyną dominującą, jednak nie wykorzystaliśmy doskonałych sytuacji do zdobycia kolejnych bramek. Kolejny raz przekonaliśmy się że stare piłkarskie porzekadło "niewykorzystane sytuacje się mszczą" znalazło potwierdzenie. W niegroźnej wydawałoby się sytuacji, niepilnowany zawodnik gospodarzy doprowadza do wyrównania. Druga połowa spotkania była gorsza, nie mieliśmy już tylu sytuacji, gospodarze umiejętnie się bronili, groźnie kontratakując. W 69! spotkania w okolicy połowy boiska piłkę przejął Kubiela, widząc wysoko ustawionego naszego bramkarza uderzył na bramkę. Piłka trafiła w poprzeczkę i odbiła się przed linią. Jednak sędzia liniowy, stojący około 20 metrów od linii końcowej, "dostrzegł sokolim okiem", że piłka całym obwodem przekroczyła linię.W tej sytuacji nie wytrzymał nerwowo nasz bramkarz, który podbiegł do sędziego asystenta z pretensjami. W wyniku tego został ukarany czerwona kartką i od 70! graliśmy w 10. Pomimo to w dalszym ciągu mieliśmy przewagę, jednak nie udało się naszym zawodnikom doprowadzić do wyrównania.

Skład Orła: Miłkowski - Krajewski(71 Obrzut, Michalik, Gigoń, Szczerba - Nowak(70! Krok), Kogut, Szczepanik, Jędrusik - Olszewski, Koralik